پشتیبانی App Center(مرکز برنامه‌های) اوبونتو از نصب بسته‌هایLocal DEB:

پشتیبانی App Center(مرکز برنامه‌های) اوبونتو از نصب بسته‌هایLocal DEB:

App Center، اکنون به شما امکان می‌دهد که با استفاده از گزینه “update all” در رابط مدیریت، تمامی برنامه‌های snap را به‌روزرسانی کنید.

خبر خوب برای کاربران اوبونتو که از نسخه‌های جدید اوبونتو 23.10 (Mantic Minotaur) یا اوبونتو 24.04 LTS (Noble Numbat) استفاده می‌کنند این است که App Center به‌روزرسانی شده و اکنون امکان نصب بسته‌های DEB دانلود شده به صورت لوکال را فراهم می‌کند.

شرکت Canonical در نسخه ۲۳.۱۰ اوبونتو مرکز نرم‌افزار اوبونتو را با App Center جایگزین کرد، که به عنوان یک رابط گرافیکی برای فروشگاه Snap عمل می‌کند، قابلیت نصب بسته‌های Local DEB را حذف کرد.این مشکل با انتشار اوبونتو 24.04 LTS نیز ادامه داشت؛ به عبارت دیگر، App Center به کاربران اجازه نمی‌داد تا بسته‌های DEB را که از اینترنت دانلود کرده‌اند نصب کنند. این محدودیت، همراه با مشکلات دیگری مانند عدم قابلیت به‌روزرسانی همه بسته‌ها به طور همزمان به آخرین نسخه، باقی ماند.

کاربران با تجربه به طور طبیعی به خط فرمان مراجعه می‌کردند تا این بسته‌های DEB را که از وب دانلود کرده‌اند نصب کنند. اما برای مبتدیان یا کاربرانی که به نرم‌افزار مرکزی اوبونتو برای نصب بسته‌های DEB عادت داشتند، این موضوع چالش‌برانگیز بود.

اکنون انتظار ها پایان یافته و App Center از نصب بسته‌های DEB دانلود شده از بیرون پشتیبانی می‌کند. البته، این رفتار به طور پیش‌فرض در App Center وجود ندارد، کاربران هنوز نیاز دارند که بر روی یک بسته DEB کلیک راست کرده و انتخاب کنند که آن را با App Center باز کنند.

برای اطمینان از امنیت کاربران در هنگام نصب بسته‌های DEB از اینترنت، App Center یک پیام نمایش می‌دهد که این بسته ممکن است ناامن باشد و کاربران باید اطمینان حاصل کنند که پیش از نصب برنامه ها به منشأ این برنامه‌ها اعتماد دارند یا خیر.

در حال حاضر، نصب بسته‌های DEB از منابع خارجی در کانال edge, App Center (snap-store) پشتیبانی می‌شود و این شامل رفع مشکل عدم امکان به‌روزرسانی همه برنامه‌های snap با استفاده از گزینه “update all” در بخش مدیریت می باشد. به‌روزرسانی App Center به کانال edge به سادگی انجام می‌شود…

همچنین Oliver Smith، مدیر فنی موقت دسکتاپ اوبونتو در شرکت Canonical، امروز گزارش داد که به‌زودی به‌روزرسانی‌های App Center به کاربران به صورت پیام هشدار داده خواهند شد، هنگامی که برنامه بسته می شود به طور خودکار بروزرسانی اعمال خواهد شد.

در خبر مرتبط دیگر، شرکت Canonical نیز نصب‌کننده دسکتاپ اوبونتو را به روزرسانی کرده است تا امکان بازگرداندن پیام‌های خطا ارائه شده در اوبونتو 23.10 هنگام استفاده از گزینه رمزگذاری کامل دیسک با پشتیبانی از سخت‌افزار آزمایشی را فراهم کند. همچنین، این به‌روزرسانی پشتیبانی از مسیرهای فایل لوکال را به گزینه نصب خودکار اضافه کرده است.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید