digiKam 8.3 به طور خودکار تصاویر را با استفاده از Deep Learning Neural Network برچسب گذاری می کند

digiKam 8.3 به طور خودکار تصاویر را با استفاده از Deep Learning Neural Network برچسب گذاری می کند

برنامه رایگان و چند پلتفرمی مدیریت عکس دیجیتال پیشرفته منبع باز، digiKam 8.3 اکنون به عنوان نسخه اصلی برای دانلود در دسترس است که ویژگی های جدید را معرفی می کند و باگ ها و مشکلات متعدد را برطرف می کند.

ویژگی های برجسته digiKam 8.3 شامل ابزار جدیدی برای برچسب گذاری خودکار تصاویر با استفاده از Deep Learning Neural Network است که قادر به تشخیص دسته های مختلف اشیا، صحنه ها و رویدادها در عکس های دیجیتال مانند  شهرها، حیوانات، گیاهان، وسایل نقلیه، سواحل،کوه ها و غیره است. 

نسخه جدید همچنین ابزاری را اضافه می‌کند که متا دیتا را از یک تصویر یا فایل JSON به عکس‌های دیجیتال شما اعمال می‌کند، یک صفحه تنظیمات جدید برای سفارشی کردن پارامترهای موقعیت جغرافیایی، اصلاح پیش‌نمایش ویدیو و نمایش اسلاید برای ارائه با Qt6::Multimedia و Qt5::QtAVPlayer ( مبتنی و سازگار با FFmpeg 5 و جدیدتر)، و تنظیمات عمومی پروکسی شبکه را اضافه می کند.

علاوه بر این، در نسخه digiKam 8.3 کدهای قدیمی و نگهداری نشده مربوط به چارچوب QtAV حذف شده است، فایل اجرایی AppImage را برای استفاده از چارچوب‌های Qt 5.15.12 LTS و KDE Frameworks 5.115 بروزرسانی می‌کند، و کتابخانه LibRaw را که digiKam برای خواندن فایل‌های خام از دوربین‌های دیجیتال استفاده می‌کند و به snapshot ۲۰۲۴-۰۲-۰۲ به روزرسانی می کند.

در نسخه جدید digiKam، افزودن پشتیبانی از API، تشخیص تصویر Imagga و هوش مصنوعی دید کامپیوتری، بهبود پشتیبانی از دوربین دیجیتال Olympus C-310 بر روی سیستم‌های SUSE Linux، و بهبود در تشخیص تصاویر از دوربین‌های Sanyo VPC-G200، از جمله تغییرات مهم است.

در این نسخه، بسیاری از مشکلات و خطاها نیز رفع شده است از جمله حذف یا تغییر نام فایل، تشخیص چهره در پیش‌نمایش تصویر، به اشتراک‌گذاری و بارگذاری نقشه‌ها از نرم‌افزارهای نقشه‌برداری دیگر، نقاط فوکوس AF، پشتیبانی از تصاویر XFC ایجاد شده با GIMP 2.10.36، برچسب‌گذاری چهره، و موارد دیگر تا قابلیت‌های مختلف برنامه را بهبود بخشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید